SÖZ VERİYORUM "EN BÜYÜK ÖDENEK SİZE" - BODRUM KAPAK HABER

SÖZ VERİYORUM "EN BÜYÜK ÖDENEK SİZE"

245 kez okundu
Kapak Haber

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, bugün Karaova’daydı.  Mumcular’da Pazar yerini gezerek esnaf ve vatandaşlarla dertleşen Aras, daha sonra Mumcular seçim ofisinin açılışını yaptı ve 1 Nisandan sonra Karaova için hayata geçireceği projeleri anlattı. Bodrum’un çiftçilerine müjde üstüne müjde veren Aras, “Bodrum’da sosyal belediyecilik yapacağız” diyerek, satın alma garantili üretim desteği ve “halk süt” projesini bir an önce hayata geçireceklerini söyledi.

EN BÜYÜK ÖDENEK KARAOVA’YA

“Karaova Bodrum’un arka bahçesi değil” diyen Aras, Büyükşehir’den Bodrum için 1 milyar 400 milyon liralık ödenek sözü aldığını da söyledi. Bütçenin önemli bir bölümünü Karaova için harcayacaklarını belirten Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki belediyecilik döneminde Karaova bizim en fazla önem verdiğimiz yer olacak. Karaova Bodrum’un arka bahçesi değil, olamaz da. Karaova Bodrum’da üreten, satan destek veren, insanların memleketi. Sayın genel başkanımı ve büyükşehir belediye başkanımla dün görüştük. Önümüzdeki 5 yıl için Bodrum’a 1 milyar 400 milyon liralık yatırım sözü aldık. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte, size söz veriyorum, bu ödeneğin büyük bölümünü Karaova için kullanacağım. Yol, su, kreş, soğuk hava deposu, neye ihtiyacınız varsa o yatırım buraya gelecek. Sevgili muhtarlarıma söz veriyorum, onlar da kendi köylerinde benim adıma söz versinler.”

BODRUM’A HALK SÜT KİOSKLARI KURULACAK

Karaova’nın tarımsal üretim gücünü koruyabilen tek bölge olduğunu vurgulayan Aras, üreticiyi tüketiciyle buluşturacak sosyal belediyeciliğin de 1 Nisan itibariyle Bodrum’da hayata geçeceğini müjdeledi. Aras, “Bodrum’un üreticisi, ürününü hem turiste satacak hem de Bodrum’da yaşayan halka sunacak. Belediye olarak biz buluşturacağız onları.”ifadelerini kullandı. Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben Anadolu’nun her yerini dolaştım. Anadolu’nun tarım ve hayvancılık ambarı olan Sivas, Erzurum, Ardahan’da görev yaptım. Bunun nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyorum. Biz Bodrum Belediyesi olarak üreticilerin derdine derman olmak zorundayız. Üreticinin ürettiği sütü süt birliklerinden alarak Bodrum’un içinde yapacağımız küçük büfelerde, kiosklarda satacağız. Halk süt kuracağız Bodrum’da. Üreticimin içi rahat olsun. Üreticiden doğru fiyata alacağımız ürünü, tüketiciye de uygun fiyata satacağız. Üreticimizi satın alma garantili destekleyeceğiz. Gübre, ilaç gibi temel ihtiyaçlarınızı belediye eliyle daha uygun fiyatlardan size ulaştıracağız. Bundan sonra aracıların eline düşmenize izin vermeyeceğiz. Bundan sonra siz kazanacaksınız.”

Geçtiğimiz aylarda Çömlekçi’de yaşanan sel nedeniyle gencecik iki insanı acı bir şekilde kaybettiğimizi hatırlatan Ahmet Aras, “Bodrum bir daha sel olayıyla gündeme gelmeyecek. İlk iş olarak derelerin ıslahını yapacağız. Bunun sözünü de aldım.”şeklinde konuştu.

Aras, göreve gelir gelmez, Bodrum Belediyesi’nin koordinasyon merkezini Karaova’da kuracağını da belirterek “Bundan sonra siz belediyeye gelmeyeceksiniz, belediye sizin ayağınıza gelecek”dedi.

 


Haber Ara

Diğer Haberler

SON PERİYOD OYNANIRKEN

İkibin iki yılında başladı final maçı Rakip takımın oyuncularına göre sürpriz IQ durumu üst ...

Seçim Güvenliğinin 2’inci Toplantısı Vali Civelek Başkanlığında Yapıldı

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında 24 Haziran 2018 Pazar günü ...

"KÖTÜ OLANA MUHALİFİZ"

2008 yılında Bodrum'da başladı hikayemiz.Yaşadığımız topraklara borcumuzu ödemekti hedefimizGüçlünün ...

BODRUM'UN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR.

Bağımsız kaynaklar tarafından ülkemizde ve dünya genelinde yapılan bazı çalışmalar ...

Büyükşehir’den Üreten Köylüye Bir Destek Daha “Mera Projesi”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas ve Köyceğiz ilçesinde  907 dönüm arazide ...

İYİ’LER SIKILMADIK EL BIRAKMIYOR

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi çalışmalarına ...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNEMLİ PROJENİN TEMELİNİ ATTI.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’ya kazandıracağı en önemli kültür yatırımlarından olan Muğla ...

© 2019 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com