ASLINDA HERKES BİLİYOR AMA ... - BODRUM KAPAK HABER

ASLINDA HERKES BİLİYOR AMA ...

1877 kez okundu
Şenol Cömert

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Mayıs ayı meclis toplantısı ikinci oturumunda söylediği “ŞUNU VERİRSENİZ BUNU HABER YAPMAYIZ diyen gazeteciler var” sözü basın mensupları arasında ciddi sıkıntı yarattı.

Bu durum gerçek miydi ?

Eğer gerçekse muhatabı veya muhatapları kimdi ?

Durum dolayısıyla tüm basın mensubu arkadaşlar birbirinden kuşkulanmaya başladı.

Konunun açıklığa kavuşması için Muğla Gazeteciler Cemiyeti bir açıklama yaptı.

Cemiyetin açıklaması şöyle ;

“"Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Mayıs ayı olağan Belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada; “Bodrum Belediyesi yasal olmayan hiçbir şeyin altına imza atmaz. Sokakta dedikodu çok, almış başını gidiyor. Hatta bunları haber yapmamak için maddi çıkar da talep ediyorlar. ‘Şunu verirseniz, bunu haber yapmayız’ diyorlar. Yap kardeşim, bizim korkumuz yok. Buyurun yapın” sözlerini sarf etmiştir. Bu sözlerden de anlaşıldığı gibi Başkan Kocadon bazı gazetecilerin haber yapmamak için maddi çıkar talep ettiklerini iddia etmiştir.

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’un iddialarını çok önemsiyor ve kendisine bu cesur açıklamalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak bu iddiaların muhatabı kişi ya da kişilerin mutlaka kimler olduğunun açıklanması gerekmektedir. Zira büyük zorluklarla mesleğini icra etmek için gecesini gündüzüne katan tüm gazeteci arkadaşlarımız, zan altında kalmıştır. Bu durum Bodrumlu meslektaşlarımız arasında büyük rahatsızlık yaratmış ve Cemiyetimize üye olan arkadaşlarımız, töhmet altında kaldıklarını belirterek, rahatsızlıklarını tarafımıza bildirmiştir.

Sayın Kocadon’dan bahse konu iddialarının muhatabını açıklamasını talep etmekteyiz. Bu sayede işini onuruyla yapan, bir çok meslektaşımız zan altında kalmayacaktır. Haber yapmamak için maddi çıkar talep eden kişi ya da kişiler eğer Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyesi ise, her türlü disiplin yaptırımını kendilerine uygulayacağımızın da bilinmesini isteriz."

Benimde üyesi bulunduğum,fakat bi haber olduğum ,Muğla Gazeteciler Cemiyetinin konuyla ilgili açıklamasından bir süre önce köşemde konuyla ilgili Aslında"FAİLİ MEÇHUL"değil "FAİLİ MALUM"bir durumdur.başlığıyla bir yazı kaleme aldım.

http://bodrumkapak.com/index?a=oku&id=7397

Burdan sonra veya yazının sonunda, bu bir önceki yazımı okumanızı öneririm.

Dedim ki bi önceki yazımda ;Başkan böyle bir cümleyi boşuna kurmaz,vardır bi bildiği.

Şimdi Bodrum’da görev yapan gazeteci arkadaşlara bir önerim olacak.

Sesli düşünelim,zapta geçirelim.

Biliyorum ve farkındayım tüm meslektaşlarım oldukça zeki kişilerdir.

Satranç gibi birkaç hamle önceyi ve anı ve sonrayı çok iyi kurgulayabilirler.

Bu şahsı veya kurumu ( şahısları veya kurumları )Başkan açıklasa tabi ki daha iyi olur ama böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum,bizi şaşırtır ve konuya açıklık getirse mutlu oluruz.

Bundan önce hadi gelin biz bu FAİLİ MALUM ( kişi veya kurumları) tahmin etmeye çalışalım.

Mesela yakın geçmişe doğru bir gidelim,Bodrum Belediyesini Mehmet Kocadon teslim aldığından bu güne doğru bir yolculuk yapalım,hafızalarımızı tazeleyelim.

*Bodrum Belediyesi ve Başkan Kocadon hakkında en çok menfi haber yapan medya kuruluşları kim … ve hala devam ediyorlar mı …

Bir de şöyle soralım, Muhalefetten yana saf tutup Belediye veya Başkana              “kediren” ler kim … hala kediriyorlar mı …( Bodrum’da böyle derler )

*Emlak,inşaat vs işleriyle uğraşıp boş zamanlarında gazetecilik yapan medya kuruluşları var mıdır ? Varsa hangileridir ?

Son günlerde gündemimizde çok yer kaplayan ve hukuksal olarak bazı sıkıntılar yaşayan,  *Four season otel *Aksoy holding’in “Epique Island”projesi *Besa inşaat la ilgili haberler yapan, yapmayan,yapamayan medya kuruluşları kim …

Daha fazla örnek mutlaka verebiliriz

Ama sadece sıraladığım şu üç durum hakkında düşünmemiz bile bizi sonuca götürebilir kanısındayım.

Ne dersiniz …

Ve tekrar ediyorum

Başkan KILAVUZLARIN sana zarar veriyor,

Bizlere de yansıyor

Şaibe altında kalıyoruz

Unutma !

Kale dışarıdan fethedilmez

İçerden yıkılır.

Politik bir söylem şöyle der;

“Siyasetçiler sevenleriyle kullananları ayırt edemezse sonları hüsran olur”

 

Saygılarımla

Şenol Cömert


Haber Ara

© 2019 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com