CHP'DE BAŞVURU SÜRESİ SONA ERDİ. - BODRUM KAPAK HABER

CHP'DE BAŞVURU SÜRESİ SONA ERDİ.

1131 kez okundu
Kapak Haber


Cumhuriyet Halk Partisi'nde, yerel seçimlerde belediye başkanı ve meclis üyesi olmak isteyenlerin başvuru süresi sona erdi

Ancak kamu görevlileri için bu süre uzatılacak.  

Kamu görevlisi olarak hizmetini, devam ettiren aday  adayların ise erken açıklanmasının iktidar baskısına maruz kalabileceği ya da yıpratılabileceği üzerinde duran parti yönetimi,  kamu görevlileri için aday başvurularını YSK takvimine göre alacak.

YSK takvimine göre seçimlere 45 gün kalana kadar adaylar açıklanabildiği için 29 Mart 2014’te yapılması planlanan seçim için CHP ocak ayı ortalarına kadar adaylık başvurularını alacak.

Başvuru süresinin son günü olan 2 eylül 2013 te Bodrum İlçe örgütünde de hareketlilik had safhadaydı.

Başvurusunu son güne bırakan aday adayları partide izdihama yol açtı.

Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un başvurusu sonrasında sakinleşen İlçe Örgütü öğleden sonra itibariyle hareketliliğe sahne oldu.

Mesai sonu itibariyle Belediye Başkanlığına müracat Ümit Baltutan,Durmuş Ali Öztürk,Kerim Çangır,Nuran Yüksel,Erman Aras,Mustafa Saruhanve Mehmet Kocadon olarak  7 kişide kalırken,Belediye Meclis Üyeliğine başvuranların sayısı 96 oldu.

Başvurularda bazı dikkat çeken ayrıntılarda yaşandı. Bunlardan en önemlisi,

İsimleri uzun zamandır Belediye Başkan Adaylığı için geçen Mehmet Özalın ve Taner Uslu’nun hedef küçültüp Meclis üyeliğine aday olmalarıydı.

Bunun dışında Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar’ın henüz partiye üye bile olmamaları dikkat çekerken acaba Olası Belediye Başkan adayı Mehmet Kocadon’un olması durumunda kontenjan adaylarımı diye düşündürdü.

Yalı Belediye başkanı İsmail Altındağ’ın,Gümüşlük eski Belediye Başkanı Mehmet Ülküm’ün,partiye üye olmasına rağmen beklenen başvuruyu yapmayan Hüseyin Yıldızhan’ın  durumları dikkat çeken ayrıntılardandı.

Buna karşın Okan Özsu yönetiminin düşürülmesi sürecinde öne çıkan isimlerden eski gençlik kolları başkanı Tufan Erkan Yakar ve Niyazi Atare gibi isimlerin yanında ,halen Belediye Meclis üyeliği yapan Dursun Göktepe ve Ali Galip Güven’in,Kirli olarak bilinen Mehmet Durmaz’ın,Eski Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’un kardeşi Özer Topuz’un Meclis üyeliği başvurularının yanı sıra,Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a yakınlığıyla bilinen eski Bodrumspor Başkanlarından  Güneri Günaydın,Semih Nalbantoğlu, Besiad Yönetim kurulu üyesi İlhami Uğur ve danışmanı Reklamcı Özay Kartal  dikkat çeken meclis üyesi aday adayları olarak göze çarptı.

 

İl başkanı Mustafa Öztürk’ün’“Büyük şehir belediye başkan adayı ve belediye başkanı olmayan yerlerde ilçe belediye başkanı adaylarının belirlenmesi için 15 Ekim’de tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklaması yapılacak. Belediye başkanına sahip olduğumuz ilçelerde ise hakim nezaretinde resmi ön seçim yapılacak’açıklamalarından sonra gözler sürece çevrilirken Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin kimler olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Haber Ara

Diğer Haberler

CHP'DE BAŞVURU SÜRESİ SONA ERDİ.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, yerel seçimlerde belediye başkanı ve meclis üyesi ...

© 2018 bodrumkapak.com - Her Hakkı Saklıdır.

Cevat Şakir Cad. No:106/3 2.Kat Bodrum-Muğla
0252 316 04 03 / bodrumkapak@gmail.com